Nacionale – Lajmi.net

Aktuale

Vazhdon migrimi masiv jashtë vendit (Video)

Edhe sonte, sikur netët e tjera, Stacioni i Autobusëve në Prishtinë është pikëtakim i shumë kosovarëve që po marrin rrugën drejt të panjohurës....

2 February, 2015 Lexo më shumë

Në Hungari, 24 mijë kosovarë të regjistruar, shumica duan të kthehen

Autoritetet hungareze vazhdojnë të përballen me valë të pabesueshme të hyrjes së kosovarëve në territorin e vet, shumica e të cilëve duan të kthehen në Kosovë për shkak të kushteve të rënda të vendosjes si në Hungari ashtu edhe në Gjermani.  ...

2 February, 2015 Lexo më shumë

Familjarët e personit që vdiq në Merdare, vdekja ishte natyrale (Video)

61 vjeçari Mustafë Bislimi, nga Bllofci i Podujevës, i cili mbrëmë ndërroi jetë teksa ishte nisur drejt Gjermanisë në mënyrë legale për ta vizituar të bijën, ndërroi jetë në autobus në pikën kufitare në Merdare. ...

2 February, 2015 Lexo më shumë

ANP: S’ka fluturime shtesë këtë javë

Në protestën e paralajmëruar nga opozita për ditën e mërkurë nuk do të vijnë të organizuar diaspora shqiptare....

2 February, 2015 Lexo më shumë

Kryetarja e Gjakovës dhe kreu i Prishtinës kërkojnë partnerë në Bratisllavë

Mimoza Kusari-Lila po merr pjesë në “Forumin e Biznesit për Kosovën” në Bratislavë të Sllovakisë. Në këtë takim me karakter evropian pjesëmarrësit do të paraqesin programet e veçanta të biznesit. Në këtë forum merr pjesë edhe Shpend Ahmeti. ...

2 February, 2015 Lexo më shumë

Policia gjermane kap edhe 16 kosovarë ilegalë

Nga 30 janari deri më 1 shkurt, autoritetet policore të Dresdenit kanë zënë 16 emigrantë ilegalë, të cilët kanë shfrytëzuar linjat e trenave ndërkombëtarë për të ardhur në Gjermani....

2 February, 2015 Lexo më shumë

KMDL i UÇK-së: Listat e veteranëve deri më 10 shkurt, jo jo “e djegin Qeverinë”

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Luftëtarëve të UÇK-së, të hënën ka zhvilluar një aksion para ndërtesës së Qeverisë, përmes të cilit kanë shprehur pakënaqësinë e tyre me vonesën e publikimit të listave të veteranëve të luftës....

2 February, 2015 Lexo më shumë

Erërat e fuqishme kanë shkaktuar 100 prishje brenda ditës

Erërat e forta dhe të reshurat që kanë përfshirë vendin nga dita e premte shkaktuan shumë prishje në rrjetin e distribuimit të energjisë elektrike....

2 February, 2015 Lexo më shumë

Aktakuzë ndaj tre personave për krim të organizuar

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë pranë Departamentit për Krime të Rënda të Gjykatës Themelore në Ferizaj, kundër të pandehurve Qazim Beqaj, Gazmen Halimi dhe Qerim Ramani për krim të organizuar....

2 February, 2015 Lexo më shumë

Migrimi përfshin edhe të punësuarit, rrezikohen kompanitë vendore

Kosova nuk po zbrazet nga fukarenjtë. As nga dembelët. Pjesa më e madhe e të ikurve janë punëtorë, madje shumë nga ta kanë të ardhura mbi pagën mesatare në vend....

2 February, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO