Nacionale – Lajmi.net

Aktuale

Daut Haradinaj për babain e ndjerë: Po të përcjellim me nderime për tek djemtë e tu

Sot është varrosur babai deputetit të AAK-së, Daut Haradinaj, Hilmi Haradinaj....

18 June, 2018 Lexo më shumë

Me nderime të larta shtetërore, varroset Hilmi Haradinaj

Me nderime të larta shtetërore dhe ushtarake, i  është dhënë lamtumira e fundit babait të kryeministrit të vendit, Hilmi Haradinajt....

18 June, 2018 Lexo më shumë

Haradinaj flet për vdekjen e babait të tij

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është parë të jetë tejet i pikëlluar teksa fliste për babain e tij, tashmë të ndjerë, Hilmi Haradinaj....

18 June, 2018 Lexo më shumë

E akuzuara pranon fajësinë për mbytjen e vajzës

E akuzuara Lauresha Maliqi ka pranuar fajësinë për vrasjen e vajzës së saj, por nuk e ka pranuar kualifikimin e veprës si vrasje e rëndë. ...

18 June, 2018 Lexo më shumë

Homazhe në Gllogjan për Hilmi Haradinajn /FOTO

Në Gllogjan të Deçanit po mbahen homazhe për Hilmi Haradinajn, babain e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj....

18 June, 2018 Lexo më shumë

A mund ta pësojë Kosova për vizat për shkak të telasheve ndërmjet Merkelit dhe ministrit gjerman

Një konflikt ndërmjet kancelares gjermane Angela Merkel dhe kundërshtarit më të madh të saj Ministri i Brendshëm, Horst Seehofer i cili ka thënë se "me këtë grua nuk mund të punojë", mund t’i kushtojë Kosovës tash kur pritet të vendoset për liberalizimin e vizave....

18 June, 2018 Lexo më shumë

BIK dhe partia FJALA distancohen nga deklaratat e imamit, Bedri Bytyçi

Bedri Bytyçi, imami i fshatit Fortesë në komunën e Rahovecit e gjithashtu kandidat për kryetar të komunës së Malishevës në zgjedhjet e fundit, nga subjekti FJALA, të dielën me 17 mars kishte bërë thirrje përmes rrjetit social Facebook te hoxhallarët që mos të shkojnë për ta varrosur babain e kryeministrit Ramush Haradinaj, Hilmi Haradinaj, i cili vdiq të shtunën në orët e mëngjesit....

18 June, 2018 Lexo më shumë

Policia sqaron se çka ishte mjeti i dyshimtë që u gjend para Komunës së Suharekës

Një çantë e lënë pranë objektit të Kuvendit Komunal të Suharekës ka alarmuar pak më parë  punëtorët aty....

18 June, 2018 Lexo më shumë

Gjykata Themelore në Prishtinë emëron koordinator për rastet e gazetarëve

Kryetarja e Gjykatës Themelore të Prishtinës, Afërdita Bytyçi, ka emëruar gjyqtarin, Arben Hoti, si koordinator të kësaj gjykate për rastet e medieve dhe gazetarëve....

18 June, 2018 Lexo më shumë

Gjykata i cakton një muaj paraburgim vëllait të Enver Sekiraqës

Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore, për caktimin e masës së paraburgimit prej një muaj ndaj vëllait të Enver Sekiraqës, Naser Sekiraqa dhe Fatlum Abazit për shkak të dyshimit të bazuar se të njëjtit kanë kryer veprën penale, vrasje e rëndë në tentativë dhe bashkëkryerje....

18 June, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO