Nacionale – Lajmi.net

Aktuale

Çfarë marrëveshje po synon Kosova në dialogun me Serbinë?

Normalizimi i raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është i pashmangshëm, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente ai i bëri gjatë një konference me temën: “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, organizuar nga Instituti RIDEA, e ku kanë marrë pjesë edhe përfaqësues të Qeverisë së Kosovës dhe opozitës....

20 February, 2019 Lexo më shumë

Prokuroria: Nuk u arrestua avokati Gazmend Halilaj, është intervistuar

Sot avokati Gazmend Halilaj, tha se është arrestuar nga si shenjë hakmarrje për raportimin se hetuesit e IPK-së i kanë dhënë një gazetareje dëshmi mbi privatësinë e 16 vjeçares nga Drenasi ....

20 February, 2019 Lexo më shumë

Djali i Naser Kelmendit nën ritmin e këngëve patriotike gjuan me armë nga vetura

Konflikti mes familjeve Elshani dhe Kelmendi nga Peja nuk duket në horizont se do të përfundojë....

20 February, 2019 Lexo më shumë

I arrestuari për vrasjen në Ferizaj është një 17-vjeçar

Një person është vrarë sot në qytetin e Ferizajt....

20 February, 2019 Lexo më shumë

Meta: Nuk është zgjidhje t’i pajisim kosovarët me pasaporta të Shqipërisë

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka folur për bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë, duke u shprehur se bashkëveprimi midis SHBA-ve dhe BE-së është kyç....

20 February, 2019 Lexo më shumë

BE-ja rrit tarifën e vizave në 80 euro

Bashkimi Evropian ka përditësuar rregullat e vizave për të përmirësuar kushtet për udhëtarët e ligjshëm dhe për të rritur mjetet në dispozicion për t'iu përgjigjur sfidave të paraqitura nga migrimi ilegal....

20 February, 2019 Lexo më shumë

Një delegacion i lartë i NATO-s vizitoi Ministrinë e Mbrojtjes

Ministri i Mbrojtje, Rrustem Berisha dhe komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Rrahman Rama, kanë pritur sot në takim një delegacion të lartë të NATO-s....

20 February, 2019 Lexo më shumë

OSBE e përkushtuar ta ndihmojë RTK-në në zgjidhjen e problemeve

Sindikata e Punëtorëve e RTK-së, ka shprehur shqetësimin para përfaqësuesve të OSBE-së për përfshirjen e RTK-së në Ligjin për pagat, ku e konsideron të papranueshëm vendimin e Kuvendit të Kosovës të datës 2 shkurt....

20 February, 2019 Lexo më shumë

Arrestohet personi i dyshuar për vrasjen e të riut në Ferizaj

Para pak çastesh Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar për vrasjen në Ferizaj....

20 February, 2019 Lexo më shumë

Plaga ka qenë e rëndë: Mjeku tregon si e gjeti 25-vjeçarin e vrarë në Ferizaj

Në vendin e ngjarjes, ku ndodhi vrasja e një të riu në Ferizaj, ka folur mjeku që shkoi t'i dilte në ndihmë personit të qëlluar....

20 February, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO