Ekonomi – Page 86 – Lajmi.net

Aktuale

BERZH përfshihet në privatizimin e Telekomit të Kosovës

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) do të përfshihet në procesin e privatizimit të të Telekomit të Kosovës....

22 January, 2019 Lexo më shumë

Këto janë kompanitë e interesuara për ta blerë Telekomin

Katër kompani ndërkombëtare janë interesuar për të privatizuar Telekomin e Kosovës, përkundër që nuk kishte një proces të hapur për shitjen e kësaj ndërmarrjeje....

22 January, 2019 Lexo më shumë

Qeveria nis procedurat për privatizimin e Telekomit

Në mbledhjen e rregullt që është duke u zhvilluar, Qeveria ka nisur procedurat për privatizimin e Telekomit të Kosovës....

22 January, 2019 Lexo më shumë

Haradinaj: Me gjithë sfidat që do të dalin, fokusin do ta kemi në ekonomi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ritheksoi se fokusi i Qeverisë së tij është zhvillimi ekonomik....

22 January, 2019 Lexo më shumë

Publikohen pamjet nga djegia e trafostacionit në Mitrovicë

Kjo ka bërë që Mitrovica të jetë pa energji elektrike. ...

22 January, 2019 Lexo më shumë

Komisioni dërgon në Kryesi 12 emra për anëtarë të Bordit të KOSTT-it

Komisioni për Zhvillim Ekonomik i ka përcjellë në Kryesi 12 emra të kandidatëve për anëtarë të Bordit të KOSTT-it....

22 January, 2019 Lexo më shumë

Thaçi udhëton drejt Davosit të Zvicrës, merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka udhëtuar drejt Davosit të Zvicrës ku do të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror....

22 January, 2019 Lexo më shumë

Zëvendësministrja e MTI-së tregon nëse do të hiqet taksa ndaj Serbisë

Zëvendësministrja e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, Arbëreshë Krasniqi ka bërë të ditur që taksa e vendosur ndaj produkteve serbe nuk do të hiqet....

22 January, 2019 Lexo më shumë

Haradinaj: Investitorët në Kosovë kanë partner dhe nuk janë vetëm

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar ndërmarrjen e re Ferronikeli. ...

21 January, 2019 Lexo më shumë

Nesër takimi për heqjen e taksës

Të martën me ftesë të kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli pritet të takohen kryeministri Ramush Haradinaj dhe ambasadori amerikan në Prishtinë Philip Kosnett për të diskutuar rreth kërkesës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për heqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. ...

21 January, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO