Ekonomi – Lajmi.net

Aktuale

Mediat serbe ‘zbulojnë’, tri masat e reja të Kosovës ndaj Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar masa shtesë kundër Serbisë. ...

9 December, 2018 Lexo më shumë

Kosova dhe Serbia me versione të ndryshme për dështimin e mbledhjes së CEFTA-s

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Shqipërisë, janë larguar nga takimi i “Javës së CEFTA”-s, menjëherë kur është prezantuar delegacioni nga Serbia....

6 December, 2018 Lexo më shumë

Buxheti i vitit 2019, 300 milionë euro të ndara për sektorin e arsimit

Kuvendi i Kosovës po mban seancën e rregullt plenare....

6 December, 2018 Lexo më shumë

Mjedrat në situatë sfiduese, në 2019 pritet rritja e çmimeve

Përfaqësues të shoqatës nacionale të mjedrës “Mjedra e Kosovës”, kanë paralajmëruar rritje të çmimit për vitin 2019....

6 December, 2018 Lexo më shumë

Haradinaj: Taksa nuk do të hiqet deri sa të ndodh kjo me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës, ka folur për taksën doganore ndaj Serbisë. ...

6 December, 2018 Lexo më shumë

Pacolli zbulon arsyen pse duhet të qëndrojë taksa 100% ndaj Serbisë

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli ka theksuar se vendimi për rritje të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës duhet të qëndrojë në zbatim. ...

6 December, 2018 Lexo më shumë

Shala, Gjurxheviqit: Ekonomia e Kosovës po vazhdon zhvillimin edhe pas taksës 100%

Ministri i Tregtisë, Endrit Shala, ka thënë se ekonomia e Kosovës vazhdimisht është duke u zhvilluar pavarësisht taksës së vendosur ndaj produkteve të Serbisë....

5 December, 2018 Lexo më shumë

Ministri Shala – homologut boshnjak: Nëse doni marrëveshje tregtare me Kosovën, duhet ta njihni si shtet

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, i ka thënë homologut të tij boshnjak, Mirko Sharoviq, se Bosnja duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës nëse dëshirojnë marrëveshje tregtare....

5 December, 2018 Lexo më shumë

Ministri i Bosnjës: Do t’i kërkojmë Komisionit Evropian ta ndëshkojë Kosovën

Ministri i Tregtisë së Jashtme të Bosnjës, Mirko Sharoviq, ka thënë se do të kërkojnë nga Komisioni Evropian që ta ndëshkoj Kosovën për shkak të vendosjes së taksës doganore 100 për qind për mallrat e këtij shteti dhe të Serbisë....

5 December, 2018 Lexo më shumë

Ministri Shala e thotë para zyrtarit boshnjak dhe atij serb: Taksa do të qëndrojë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, e ka ripërsëritur edhe një herë se taksa nuk tërhiqet, madje këtë ua ka thënë zyrtarëve nga Serbia e Bosnja. ...

5 December, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO