Lajme – Lajmi.net

Aktuale

Vullneti për ndryshim

Vetëvendosje mbajti tubim parazgjedhor në Zhegër të Gjilanit. Albin Kurti u tha votuesve se me fitoren e Vetëvendosjes, policia nuk do të frikësohet nga kriminelët. Përkundrazi....

30 October, 2013 Lexo më shumë

Lëndohen, por kapin kontrabanduesin

Tre pjesëtarë të Policisë së Kosovës janë lënduar në ndjekje të një kontrabanduesi me derivate. Sakrifica e tyre është shpaguar- kontrabanduesi ka përfunduar në pranga....

30 October, 2013 Lexo më shumë

Sejdiu në fushatën e Mustafës

Për herë të parë, Fatmir Sejdiu del në fushatën e Isa Mustafës në Prishtinë. Këtë e bëri në degën të cilës Sejdiu i përket, atë të Dytën. ...

30 October, 2013 Lexo më shumë

Vulin paralajmëron ardhjen

Aleksandar Vulin thotë se do të vijë të premten në Kosovë. Por, raportohet se ai nuk ka marrë ende leje për këtë. Sipas Vulin, nëse serbët nuk dalin në zgjedhje, atëherë Mitrovica e Veriut do të drejtohet nga shqiptarët....

30 October, 2013 Lexo më shumë

Në Bruksel për zgjedhjet

Delegacionet e Prishtinës dhe Beogradit takohen sot në Bruksel, edhe një herë, për të diskutuar lidhur me procesin zgjedhor të zgjedhjeve lokale....

30 October, 2013 Lexo më shumë

Edhe Prishtina është spiunuar

Afera spiunuese e përmasave globale ka marrë një kthesë të re. Në një hartë të botuar nga Der Spiegel, paraqiten qytetet ku kanë ekzistuar baza spiunuese të Agjencisë së Sigurisë Kombëtare të Amerikës. Aty është edhe Prishtina....

30 October, 2013 Lexo më shumë

Një muaj paraburgim për pronarët e Apex Games

Gjykata ka caktuar një muaj paraburgim për pronarët e Apex Games, Astrit dhe Arben Krasniqi, si dhe për sekserin Arben Neziri, të cilët thuhet se dyshohen për kërcënim dhe haraç....

29 October, 2013 Lexo më shumë

PZAP refuzon ankesat e LDK’së

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka hedhur poshtë dy ankesat e LDK’së ndaj premtimeve milionëshe të Kryeministrit Hashim Thaçi gjatë fushatës zgjedhore. Në vendimet e PZAP'së, të siguruara nga lajmi.net, thuhet se ankesat janë të pabazuara....

29 October, 2013 Lexo më shumë

Çlirimi Popullor

Për urinuesit urgjentë meshkuj, Partia e Fortë ka siguruar nga një urinale në çdo hyrje të banesave të qytetit. Për femrat, premtojnë se kanë një plan afat-shkurtër që të sigurojnë hinka speciale si lehtësim. ...

29 October, 2013 Lexo më shumë

Shkolla e mirë e AAK’së

Ramush Haradinaj shprehet i sigurt në fitoren e AAK'së në Therandë. Ai flet për dy shkolla: Ajo e AAK'së, pa hile, dhe shkolla e të tjerëve - me mashtrime....

29 October, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO