Lajme – Lajmi.net

Aktuale

Kosovarët nuk arrijnë t\’i përballojnë shpenzimet mujore

Gjysma e familjeve kosovare, nuk arrijnë t’i përballin shpenzimet mujore, të tatimeve, shpenzimeve komunale – fatura, kreditë, qiratë, etj. ...

14 June, 2014 Lexo më shumë

Koalicioni LDK-AAK-Nisma, përgatit programin qeveritar

Partitë e koalicionit të partive opozitare, kanë filluar të krijojnë programin qeverisës. Ata planifikojnë që, nëse presidentja nuk e mandaton kandidatin e tyre për kryeministër, atëherë ky bllok partish do ta dërgoi këtë çështje në Kushtetuese. ...

14 June, 2014 Lexo më shumë

Ky është tmerri në ‘Shtetin Islamik të Irakut dhe Levantët’ (Foto)

Organizata radikale “Shteti Islamik i Irakut dhe Levantët”, njoftoi në Twitter se ishte përgjegjëse për masakrën e 1 mijë e 700 ushtarëve irakianë....

14 June, 2014 Lexo më shumë

Shesheli brenda 7 ditësh kthehet në shtëpi?

Gjykatësi Jean-Klod Antoneti, kryetar i Dhomës Gjyqësore në Hagë në gjyqin ndaj Vojisllav Sheshelit, ka kërkuar nga të dy palët që të mbahet një seancë brenda shtatë ditëve, ku do të mund të vendoset që Vojisllav Sheshel i akuzuar për krime lufte, të lirohet përkohësisht. ...

13 June, 2014 Lexo më shumë

Koalicion i natyrshëm dhe në të mirën e vendit

Numri dy i partisë Nisma për Kosovën, Jakup Krasniqi, thotë se koalicioni LDK-AAK-Nisma, është në interes të Kosovës. Ai thotë i bindur se Hashim Thaçi kësaj here nuk do të arrijë të bëhet kryeministër, pavarësisht se partia e tij PDK ka arritur të dal fituese e zgjedhjeve. ...

13 June, 2014 Lexo më shumë

LDK mund të rritet vetëm nëse pastrohet nga pleqtë

Naser Rugova, i cili vjen nga trungu familjarë i ish presidentit Ibrahim Rugova, vlerëson se Lidhja Demokratike e Kosovës duhet të largojë njerëzit e vjetër nëse do që ta rris elektoratin. ...

13 June, 2014 Lexo më shumë

Ky është më i rrezikshëm se Bin Laden, ka kërcënuar se do të marrë gjithë botën! (Video)

Ka vetëm disa imazhe dhe shumë pak dihet për të, por ajo që është më shqetësuese, është ndikimi i tij në rritjen e terrorizmit. ...

13 June, 2014 Lexo më shumë

Haradinaj do të drejtojë një qeveri me vetëm 3 ministra nga AAK

Marrëveshja për bashkëqeverisje LDK-AAK-NISMA, nëse arrin të jetësohet, do të nxjerrë një kabinet qeveritar, ku shumica e ministrave do të jenë nga partia e Isa Mustafës. ...

13 June, 2014 Lexo më shumë

AKR e ka të pamundur të kalojë pragun

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, bënë një përllogaritje se si do të mund të kalonte pragun AKR-ja, me rreth 40 mijë votat e panumëruara. Ai vlerëson se në rastin më të mirë është shumë e vështirë që kjo parti të arrijë të hyjë në parlament, për të mos thënë se e ka të pamundur. ...

13 June, 2014 Lexo më shumë

Ushtria e Serbisë mund KFOR-in

Komandanti i KFOR-it Salvatore Farina dhe shefi i ushtrisë serbe Lubisha Dikoviq, janë takuar sot, ku kanë diskutuar rreth situatës së sigurisë në Kosovë. Me këtë rast dy ushtritë kanë zhvilluar edhe një ndeshje miqësore futbolli, ku ekipi serb ka shënuar fitore. ...

13 June, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO