Lajme – Lajmi.net

Aktuale

Faktori Zafir

Zafir Berisha ende s’ka pirë kafe me PDK'në e LDK'në, të cilat mund të kenë nevojë për votat e tij në balotazhin e Prizrenit. Thotë se ka marrë oferta. Por, komunikimi duhet bërë në nivel të lartë, e jo në nivel komunal. Pra, me Hashim Thaçin e Isa Mustafën....

5 November, 2013 Lexo më shumë

Nis numërimi i votave të Veriut

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar numërimin e fletëvotimeve. Procesi i numërimit pritet të përfundojë sot....

5 November, 2013 Lexo më shumë

Për anulim të zgjedhjeve

Kryeministri i Serbisë, Ivica Dacic, propozimin për anulim të zgjedhjeve në Veri pritet ta prezantojë nesër në takimin që do ta mbajë në Bruksel me Hashim Thaçin dhe Catherine Ashtonin....

5 November, 2013 Lexo më shumë

Rivotim në tri vendvotime në Veri

Samuel Zbogar konsideron se votimi ka kaluar me sukses edhe në komunat me shumicë serbe në Veri të Kosovës, ku zgjedhjet janë zhvilluar për herë të parë nga shpallja pavarësisë së Kosovës....

5 November, 2013 Lexo më shumë

Hetim për incidentet në Veri

Baronesha Ashton i cilëson zgjedhjet si vendimtare për të ardhmen e Kosovës. Kërkon hetim pa vonesa të incidenteve në Veri. Po ashtu, konfirmon se nesër do t'i presë Kryeministrat Hashim Thaçi dhe Ivica Dacic, për një rreth të ri bisedimesh....

5 November, 2013 Lexo më shumë

Shqiptarët e Luginës më të diskriminuarit në Europë

Vlora Çitaku është shprehur e shqetësuar me gjendjen e shqiptarëve në Luginën e Preshevës. Ajo thotë se komuniteti shqiptar që jeton në Luginë është më i diskriminuari në Europë....

5 November, 2013 Lexo më shumë

Edhe Vucic në Bruksel

Në kuadër të delegacionit nga Beogradi do të jetë edhe Zëvendëskryeministri i Serbisë, Aleksandar Vucic. ...

5 November, 2013 Lexo më shumë

Promovohet avancimi i ndërmarrësve

Agjencia për Mbështetjen e NVM’ve mbajti konferencë me qëllim të forcimit të dialogut publiko- privat dhe shpalli kompanitë më të suksesshme....

5 November, 2013 Lexo më shumë

Gara ishte demokratike

Thaçi e Mirel vlerësuan se zgjedhjet e 3 nëntorit ishin një test i rëndësishëm për të ardhmen e Kosovës dhe qytetarëve të saj....

5 November, 2013 Lexo më shumë

BE me vlerësim pozitiv

Vëzhguesit e zgjedhjeve nga BE e vlerësojnë pozitivisht procesin zgjedhor në Kosovë. Sipas tyre, është bërë një hap pozitiv përpara për demokracinë. Sabotuesit në Veri kanë dështuar, por frikësimet nuk kanë mundësuar fushatë të lirë atje....

5 November, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO