Lajme – Lajmi.net

Aktuale

Propozim për koalicion të ri qeveritar!

Seremb Gjergji, kandidat i vetëshpallur për president të Republikës, që prej vitit 2011, kohës kur përflitej për mundësinë e përzgjedhjes së kreut të Shtetit nga populli, ka dhënë të hënën versionin e ri se si duhet të duket koalicioni qeverisës që do të dal pas zgjedhjeve parlamentare që u mbajtën të dielën....

9 June, 2014 Lexo më shumë

Komandanti i KFOR-it: Kosova tregoi shpirt demokratik

Komandanti i KFOR-it, Gjeneral Majori Salvatore Farina ka thënë se Atmosfera e qetë ne të cilën u mbajtën zgjedhjet tregon edhe një herë pjekurinë demokratike. Kurse, pjesëmarrja e lartë e qytetarëve të grupeve të ndryshme etnike dhe minoriteteve, sipas tij, është një manifestim i qartë i shpirtit demokratik....

9 June, 2014 Lexo më shumë

Nisin zërat që kërkojnë largimin e Isës nga udhëheqja e LDK-së

Isa Mustafën duket se e ndanë edhe pak kohë, nga momenti kur do të duhet të dal të paraqesë dorëheqjen nga kreu i LDK-së, pasi brenda në një periudhe më pak se gjysmë viti, regjistroi dy humbje të mëdha. Fillimisht humbi Prishtinën e më pas edhe Kosovën. Ende pa u bërë 24 orë nga dalja e rezultateve të para, zëra në LDK kanë filluar të kërkojnë zgjedhje të reja brenda partisë. ...

9 June, 2014 Lexo më shumë

Nuk e përjashton koalicionin me Thaçin

Subjekti më i ri politik, Nisma për Kosovën, e cila arriti të kalojë pragun zgjedhor në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbajtura të dielën, nuk ka vija të kuqe për koalicion qeverisës, nëse kjo ftesë vjen nga partia fituese, Partia Demokratike e Kosovës. ...

9 June, 2014 Lexo më shumë

Aksident i tmerrshëm në Novi Sad, kamerat regjistrojnë gjithçka (Video)

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në mes të shtunës dhe së dielës në Novi Sad të Vojvodinës, duke lënë të vdekur tre të rinj. Kamerat e sigurisë, kanë filmuar aksidentin. ...

9 June, 2014 Lexo më shumë

Thaçi: Tani të jetësojmë Misionin e Ri

Kryeministri në largim, Hashim Thaçi, partia e të cilit të dielën doli fituese e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, ka falënderuar edhe njëherë qytetarët për mbajtjen e zgjedhjeve, siç ka thënë ai, sipas standardeve evropiane....

9 June, 2014 Lexo më shumë

Rishfaqet Fatmir Sejdiu, jep vlerësimet për zgjedhjet

Ish kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Sejdiu, i cili gjatë tërë fushatës zgjedhore, nuk u shfaq askund për t’i ndihmuar partisë së tij, ku është kryetar nderi, ka folur sot. Ai ka komentuar zgjedhjet e djeshme, duke e vlerësuar procesin, me kulturë demokratike, por nuk ka folur për LDK-në e cila i humbi zgjedhjet. ...

9 June, 2014 Lexo më shumë

Nxirren 45 trupa nga varreza masive në Rashkë

Në varrezën masive në Rashkë të Serbisë, janë nxjerrë edhe 40 trupa të të vrarëve gjatë luftës së fundit në Kosovë. Deri tani është arritur të zbulohen 45 viktima. ...

9 June, 2014 Lexo më shumë

Talebanët pakistanezë marrin përsipër sulmin në aeroport

Talebanët pakistanezë kanë marrë përsipër sulmin në aeroportin më të madh të vendit që vrau të paktën 28 njerëz, duke përfshirë 10 militantë....

9 June, 2014 Lexo më shumë

SHBA vlerëson zgjedhjet në Kosovë, qytetarët për procesin demokratik

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, përmes një deklarate për media ka përshëndetur të gjithë votuesit të cilët shkuan  të dielën në vendvotime për tu siguruar që zëri i tyre është dëgjuar në procesin demokratik të Kosovës. ...

9 June, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO