Lajme – Lajmi.net

Aktuale

Arrestohen fajdexhi nga komuna e Podujevës

Policia e Kosovës njofton se sot kanë realizuar dy bastisje në Prishtinë dhe Bellopojë të komunës së Podujevës....

24 April, 2015 Lexo më shumë

Klosi: Thaçi ishte arrestuar në Tiranë

Ish Shefi i Shërbimit Informativ Shqiptar, Fatos Klosi, e ka konfirmuar se zv.kryeministri aktual i Kosovës, Hashim Thaçi, ishte arrestuar në Tiranë, para vitit 1999....

24 April, 2015 Lexo më shumë

Komisioni Evropian e jep përkrahje Kosovës në fushën e mjedisit

Në kuadër të pjesëmarrjen në takimin e 24 të EPA Netëork (Rrjeti i kryeshefave të Agjencive të Mjedisit të Evropës), që po mbahet në Riga të Letonisë, kryeshefi i AMMK-së, Ilir Morina, është takuar edhe me Karl Falkenberg, drejtor i përgjithshme në Drejtorinë e Mjedisit të Komisionit Evropian....

24 April, 2015 Lexo më shumë

Itali, arrestohen 5 shqiptarë për drogë, mes tyre edhe një futbollist

Një super operacion i policisë italiane ka bërë të mundur shkatërrimin e një grupi të strukturuar të trafikut të drogës, ku në pranga kanë rënë 9 persona mes të cilëve 5 prej tyre janë shqiptarë....

24 April, 2015 Lexo më shumë

Zhbogar mirëpret kthimin e Lista Serbe në institucionet e Kosovës

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian, Samuel Zbogar, ka mirëpritur kthimin e përfaqësuesve të Listës Serbe në institucionet e Kosovës....

24 April, 2015 Lexo më shumë

Jahjaga kërkon drejtësi ndërkombëtare për viktimat e dhunës seksuale

Presidentja Atifete Jahjaga priti disa prej ambasadorëve të akredituar në Prishtinë me të cilët diskutoi rreth aktiviteteve të Këshillit Kombëtar për të Mbijetuarit e Dhunës Seksuale gjatë Luftës. ...

24 April, 2015 Lexo më shumë

Prokurori Hardaway kërkon dënim edhe për të akuzuarit e “Drenica 1”

Të premten në Gjykatën Themelore të Mitrovicës në veri të këtij qyteti, prokurori i EULEX-it, Charles Hardaway, ka dhënë fjalën e tij përfundimtare në gjykimin kundër shtatë të akuzuarve për krime lufte të njohur si grupi “ Drenica 1”, në mesin e të cilëve janë edhe ish-komandanti i UÇK-së Sylejman Selimi dhe kryetari i Skënderajt Sami Lushtaku....

24 April, 2015 Lexo më shumë

Ligji i ri në Shqipëri, kush nuk paguan energjinë i merret shtëpia

Ata që kanë blerë shtëpi apo banesë me fatura të papaguara të energjisë që shkojnë mbi 300 mijë lekë (2500 euro), atëherë shteti ka të drejtë ta sekuestrojë pronën në rast se nuk paguhen detyrimet....

24 April, 2015 Lexo më shumë

Armenët nuk e harrojnë gjenocidin!

Në Yerevan, në kryeqytetin armen, mijëra lule janë vendosur në Monumentin e Gjenocidit. “Ne nuk harrojmë as pas 100 vjetësh”, është motoja e shkruar kudo, në kujtim të mbi një milionë armenëve të vrarë nga turqit otoman. Disa liderë të vendeve që e njohin këtë gjenocid, ishin të pranishëm, të tjerë dërguan mesazh pa e përdorur termin gjenocid, por “krime mizore”, “masakra”, etj....

24 April, 2015 Lexo më shumë

Kosova kërkon fonde nga FMN dhe BB (Video)

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, dhe guvernatori i Bankës Botërore, Bedri Hamza, kanë mbajtur një konferencë shtypi, me rastin e përfundimit të vizitës së përbashkët në Ëashington, ku kanë pasur takime me përfaqësues të lartë të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) dhe të Bankës Botërore (BB)....

24 April, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO