Lajme – Lajmi.net

Aktuale

BE raporton të martën

Shefi i Misionit të Vëzhguesve të BE’së, Roberto Gualtieri, i vlerëson zgjedhjet si një hap shumë të rëndësishëm për demokracinë në Kosovë. Thotë se raportin për zgjedhje do ta publikojnë të martën....

3 November, 2013 Lexo më shumë

Votoni, ose Kryetari do të jetë shqiptar

Krstimir Pantic shpreh shqetësim e tij për pjesëmarrjen e ulët të serbëve në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se në rast se vazhdon një trend i tillë i pjesëmarrjes, do të zgjidhët një kryetar shqiptar për Veriun, qysh në raundin e parë. ...

3 November, 2013 Lexo më shumë

LDK: Shantazhon Truproja e Thaçit

LDK thotë se grupe të caktuara të njerëzve, të prirë nga Lulëzim Buja, Truproja e Kryeministrit Thaçi, po shkojnë nga një qendër votimi te tjetra....

3 November, 2013 Lexo më shumë

DvN raporton 100 raste të parregullsive

Demokracia në Veprim thotë se, sipas të dhënave të tyre, deri në orën 12:00 kanë votuar mbi 14 për qind të qytetarëve të Kosovës....

3 November, 2013 Lexo më shumë

Pengohen votuesit serbë në Veri

Në veri grupe serbësh po pengojnë qytetarët që të marrin pjesë në votime duke i quajtur “shipatri”, e duke i sharë e quajtur gjithashtu “tradhtarë”....

3 November, 2013 Lexo më shumë

Ragip Gjoshi akuzon për shantazh

Ragip Gjoshi i PDK’së akuzon vëllain e Kryeparlamenarit Jakup Krasniqi, Avdylin, i cili sipas tij, e ka fyer e sharë djalin e tij, Bujarin. Gjithçka thotë se ka ndodhur jashtë qendrës së votimit. Përndryshe ai thotë se sot është një ditë me diell në Drenas....

3 November, 2013 Lexo më shumë

Raporti i fundit: 21 të arrestuar dhe 3 të ndaluar

Prokuroria e Shtetit: Gjatë ditës në tërësi deri në këto momente janë 14 lëndë kundër 24 personave, 21 prej tyre janë me ndalim të prokurorit dhe tre të ndaluar në policia....

3 November, 2013 Lexo më shumë

I kënaqur me zgjedhjet

Samuel Zbogar shprehet i kënaqur me rrjedhën e procesit zgjedhor. Fton qytetarët të dalin në zgjedhje dhe të vendosin për të ardhmen e tyre. ...

3 November, 2013 Lexo më shumë

Jakup Krasniqi ankohet për presion

Jakup Krasniqi thotë se në Drenas procesi i votimit po përcillet me të shtëna armësh dhe presion mbi vëzhguesit e Iniciativës Qytetare, tre nga të cilët, pa asnjë arsye, sipas tij, janë shoqëruar në stacionin policor....

3 November, 2013 Lexo më shumë

Shifrat e daljes nëpër komuna

Shifrat dhe përqindjet e daljes në zgjedhjet e sotme në të gjitha komunat e Kosovës....

3 November, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO