Lajme – Lajmi.net

Aktuale

Arrestohet edhe një tjetër imam

Një tjetër imam i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK) është arrestuar këtë javë për përfshirje të terrorizëm dhe gjuhë të urrejtjes....

17 October, 2014 Lexo më shumë

Një person i kthyer nga haxhillëku, dyshohet të jetë infektuar me Ebola

Në Qendrën e Mjekësisë Familjare në lagjen Dardania në Prishtinë, mbrëmë është paraqitur një person, që sipas mjekëve kujdestarë, ka simptoma të virusit vdekjeprurës Ebola. ...

17 October, 2014 Lexo më shumë

Qeveria teknike, opsioni i fundit

Një prej opsioneve të fundit për krijimin e institucioneve do të ishte krijimi i një qeverie teknike, por vendi nuk është futur në fazën emergjente të krijimit të institucioneve....

17 October, 2014 Lexo më shumë

AKI e ktheu Erionin nga Siria me ndihmën e një xhiahdisti të penduar

Pendimi i një xhihadisti dhe komunikimi i tij me institucionet e sigurisë, Agjencinë e Inteligjencës dhe Prokurorinë Speciale, ka bërë të mundshëm kthimin nga Siria të tetë-vjeçarit Erion Zena.   ...

17 October, 2014 Lexo më shumë

Garë mes profesorëve të UP-së për të marrë sa më shumë studentë në provim

Mbi një mijë studentë i kanë rënë “hise” t’i testojë gjatë afatit të shtatorit njërit profesor të lëndës Makroekonomia I, në Fakultetin Ekonomik, kurse profesori tjetër i së njëjtës lëndë ka pyetur vetëm 9 studentë....

17 October, 2014 Lexo më shumë

Qindra mijëra kosovarë të papunë, zyrtarët me dy e më shumë rroga!

Edhe pse gjendja ekonomike e sociale në vend nuk është në nivelin e duhur, politikanët e favorizuar uzurpojnë dy e më shumë vende të punës....

17 October, 2014 Lexo më shumë

Pas Kuvendit, bisedime të reja me LAN-in

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje , Glauk Konjufca e ka vlerësuar të palogjikshme kërkesën për zgjedhje të reja përderisa ekziston shumica parlamentare në Kuvend....

17 October, 2014 Lexo më shumë

CNN: Bota ka ushqim të mjaftueshëm për të gjithë

Lajmi.net ju sjell një analizë të bërë për atë se a do të ketë njerëzimi ushqim të mjaftueshëm për të gjithë banorët e saj edhe nëse numri i popullsisë rritet për 50%....

17 October, 2014 Lexo më shumë

Vllahiu: Të respektohen vendimet e Kushtetueses

Këshilltari për media i Presidentes, Arbër Vllahiu ka thënë se duhet të respektohen dy vendimet e Gjykatës Kushtetuese....

17 October, 2014 Lexo më shumë

Merkel anuloi takimin me Putinin sepse ai u vonua

Kancelaria gjermane, Angela Merkel është dashur që të takohet sot në orën 18:00 në Milano me presidentin rus Vlladimir Putin....

17 October, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO