Lajme – Lajmi.net

Aktuale

Një vajzë shqiptare plagoset rëndë në pavionin turk në panairin e Milanos

Një vajzë 24-vjeçare shqiptare u plagos rëndë në pavijonin turk të panairit “Expo Milano 2015”,pas një aksidenti të papritur....

3 May, 2015 Lexo më shumë

Kamerat në kufirin Kosovë-Shqipëri kanë bërë të bie kontrabanda

Me mbikëqyrjen e gjendjes nga kamerat e vendosura në terren në vijën e gjelbër kufitare në mes të Kosovës dhe Shqipërisë numri i trafikimeve me qenie njerëzore dhe kontrabandë të mallrave është në rënie, raporton RTK. ...

3 May, 2015 Lexo më shumë

​Vdes Maja Plisjetskaja legjenda e baletit rus

Legjenda e baletit rus, Maja Plisjetskaja vdiq në Gjermani, në moshën 89-vjeçare nga një atak kardiak, njoftoi sot ”Bolshoi Theatre”....

3 May, 2015 Lexo më shumë

Rrahet keq i riu vushtrrias, policia thotë se tentoi të dhunojë një femër

Një i ri nga fshati Novolan në Vushtrri, po mbahet në stacionin policor të kësaj komune, pasi dyshohet se ai ka ngacmuar dhe ka tentuar që të përdhunojë një vajzë nga po ky fshat, thotë policia. Por ndryshe pretendojnë familjarët dhe të afërmit e tij....

3 May, 2015 Lexo më shumë

Grida Duma, reklamon detin grek në posterin e vjedhur nga Sarkozy

Grida Duma, kandidatja e koalicionit të djathtë në garën e 21 qershorit për Bashkinë e Durrësit bën gafën e parë elektorale. Në posterin e fushatës elektorale Duma reklamon pamjet e një deti grek, kauzë e cila është qendra e konfliktit me Shqipërinë, për shkak të marrëveshjes së 2010-ës me firmën e Lulzim Bashës si ministër i Jashtëm që cenon integritetin territorial të vendit tonë. ...

3 May, 2015 Lexo më shumë

Haziri: Me pushkën e tij, Agim Ramadani e shkuli gurin ndarës të shqiptarëve

Manifestimi treditor tradicional kulturor “Ditët e Agimit 2015”, i cili i kushtohet figurës së dëshmorit të kombit Agim Ramadani, ka kulmuar sot me tubimin qendror në fshatin Zhegër të Gjilanit, me një pjesëmarrje masovike të mbi 5 mijë qytetarëve nga mbarë trojet shqiptare....

3 May, 2015 Lexo më shumë

Përleshje në Vushtrri, një i mitur merr lëndime në kokë

Katër persona janë përleshur në Vushtrri, në qendër të qytetit, në Bulevardin “Adem Jashari”....

3 May, 2015 Lexo më shumë

Ambasadori britanik: Liria e medias përfaqëson kauzë të madhe njerëzore

“Liria ka një çmim dhe dikush e ka paguar me gjak”, kanë qenë fjalët e ambasadorit britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, pas nderimeve bërë në Viti te monumenti i ish-gazetarit të AP-së, Kerim Leëton, i vrarë në fshatin Krivenik të Hanit të Elezit, në vitin 2001, gjatë raportimit për konfliktin e armatosur në Maqedoni. ...

3 May, 2015 Lexo më shumë

Vritet terroristi islamik, personi më i kërkuar në Filipine

Militanti islamik më i kërkuari në shtetin e Filipineve është vrarë. Ai prej janarit ishte në arrati, teksa ishte përfshirë në një sulm, ku mbetën të vrarë 44 oficerë policie, të cilët luftonin kundër rebelëve islamik....

3 May, 2015 Lexo më shumë

Përleshje mes familjarësh në Vushtrri

Policia e Kosovës njofton se në fshatin Bruznik të Vushtrrisë, katër meshkuj shqiptar, familjar mes vete kanë pasur një mosmarrëveshje dhe janë përleshur....

3 May, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO