Lajme jo të mira për seksin anal – Lajmi.net
Lajme jo të mira për seksin anal
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 21:19, 19 March 2018
Nëse ju e doni atë, e urreni atë, e keni provuar atë, ose e keni menduar, seksi anal duket të jetë më pak tabu këto ditë.

Por një studim i ri britanik ka gjetur se, gratë e reja nuk janë gjithmonë duke e bërë atë për arsye të drejtë. Hulumtimi, i botuar në revistën mjekësore “BMJ Open”, u përpoq për të mbledhur informacione në lidhje me atë se, kur seksi anal ndodh dhe arsyet pse burrat dhe gratë angazhohen në të.

Duke përdorur një mostër prej 130 meshkujsh heteroseksualë dhe grave mes moshës 16 dhe 18 vjeçe nga qytetet dhe rrethinat e Anglisë, shkencëtarët zhvilluan intervista në grupe dhe intervista individuale për të mësuar në lidhje me praktikat seksuale të pjesëmarrësve.

Rezultatet zbuluan dallime të mëdha gjinore në ç’mënyra burrat dhe gratë flasin për seksin anal dhe motivet e tyre që ta kenë atë.

Përderisa burrat në studim kanë qenë të prirur për të lidhur seksin anal me kënaqësitë dhe arritjeve maço seksuale, gratë sollën një frikë të dhimbjes fizike dhe një dëmtim reputacioni.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO