Lahm zgjedhet lojtari më i mirë gjerman për vitin 2017 – Lajmi.net
Lahm zgjedhet lojtari më i mirë gjerman për vitin 2017
Autori: Lajmi.net BundesligaSport 19:37, 23 July 2017
Ish-kapiteni i Bayern Munchen, Philipp Lahm është zgjedhur futbollisti më i mirë gjerman i vitit 2017.

Gazetarët gjermanë e votuan mbrojtësin legjendar të Bayernit si më të mirin e vitit, duke e lënë prap mesfushorin e Real Madrid, Toni Kroos, transmeton lajmi.net

“Është nder i vërtetë dhe jam i kënaqur me këtë çmim. Mendoj se gazetarët kur votuan e kanë shikuar gjithë karrierën time”, tha Lahm.

Kurse trajneri më i mirë gjerman u nda për Julian Nagelsmann, trajnerin e Hoffenheim. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO