Labinot Tahiri i del në ndihmë familjes në kushte të rënda nga Podujeva (Video) – Lajmi.net
Labinot Tahiri i del në ndihmë familjes në kushte të rënda nga Podujeva (Video)
Autori: Lajmi.net LajmeSociale 20:02, 20 February 2017
Labinot Tahiri ka vazhduar me aktivitetin e tij të bamirësisë.

Pasi mbrëmë paralajmëroi për një vizitë në familjen në lagjen e Kuvajtit në Podujevë, ai sonte e ka realizuar atë në familjen e Bajram Ademit, transmeton lajmi.net

Njërën nga vajzat e kësaj familje e kishin sulmuar qentë para pak ditësh, kurse familja nuk kishin para për ta shëruar, duke marrë parasysh edhe kushtet e mjerueshme në shtëpinë që jetojnë.

Kjo e ka shtyerë këngëtarin dhe njëkohësisht kandidatin e AKR-së për kryetar të Ferizajit, që t’i dalë në ndihmë edhe familjes Ademi.

Ai ka thënë se ndërtimi i shtëpisë do të nis më 7 mars, kurse donacion për këtë rast kanë dhënë edhe persona tjerë të vullnetit të mirë nga Peja, dhe nga diaspora.

Kurse Komuna e Podujevës i ka ndarë tre ari tokë për ndërtimin e shtëpisë. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Labinot Tahiri

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master
  • Play Berry Rush
  • Play iStunt 2