Labinot Halilaj zgjidhet kryesues i Kuvendit Komunal në Drenas – Lajmi.net
Labinot Halilaj zgjidhet kryesues i Kuvendit Komunal në Drenas
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 14:45, 7 December 2017
Në mbledhjen inauguruese të Kuvendit Komunal të Drenasit është zgjedhur me shumicë votash kryesues i Kuvendit, Labinot Halilaj nga subjekti politik i Partisë Demokratike të Kosovës.

 

Pas dhënies së betimit nga Anëtarët e rinj të Kuvendit të Komunës, janë propozuar dy kandidat për kryesues të Kuvendit, Labinot Halilaj nga PDK-ja dhe Vehbi Berisha nga Nisma. Pastaj është zgjedhur komisioni për zgjedhjen e kryesuesit prej tre anëtaresh dhe me 20 vota është zgjedhur Labinot Halilaj kryesues i Kuvendit.

Pas përfundimit të mbledhjes inauguruese, kryetari i Komunës, Ramiz Lladrovci i shoqëruar nga anëtarët e Kuvendit të Komunës, kanë bërë homazhe dhe kanë venë kurora lulesh pranë varrit të komandantit legjendar Adem Jashari dhe kanë vizituar kompleksin e Jasharajve në Prekaz.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO