Ky ushqim do t’ju bëj më të mirë në shtrat – Lajmi.net
Ky ushqim do t’ju bëj më të mirë në shtrat
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 21:24, 25 February 2018
Nëse jeni të shqetësuar se nuk jeni i mirë në shtrat dhe mendoni se nuk po arrini t'a kënaqni të dashurën tuaj, atëherë ne kemi një zgjidhje për ju.

Për fat të mirë, ushqimet e detit dhe çokollata do të ndihmojnë për të rritur makinën tuaj seksuale . Por nëse jeni ende duke u përpjekur, Lianne Young, një mjeke e dietes dhe terapiste seksuale, ka zbuluar se të gjitha që ju duhet është pak avokado, transmeton lajmi.net.

Ajo shpjegoi: “Ushqimet e energjisë janë fantastike për ngritjen e niveleve të energjisë dhe sigurisht një epsh i shëndetshëm është thelbësor për seksin e shkëlqyeshëm dhe avokado mund t’ju japë të dyja.

“Ata janë të ngarkuar me minerale, yndyrna që ndihmojnë në mbrojtjen e zemrës dhe janë plot me vitaminë B6 që ndihmojnë në ruajtjen e energjisë dhe seksit tuaj, duke ju ndihmuar të zgjas më shumë”.

Pra, nëse planifikoni të gatuani të dashurit tuaj një vakt romantik, Lianne rekomandon hedhjen e një avokado në meny.

“Avokadot janë gjithashtu një burim i Omega 3, i cili do të shtojë disponimin tuaj dhe do t’ju bëjë të ndiheni edhe më të etur për dhomën e gjumit”, shtoi ajo. /Lajmi.net/

 

 

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO