“Ky planet nuk është i yni”, shikoni trailerin e ri të filmit për King Kongun – Lajmi.net
“Ky planet nuk është i yni”, shikoni trailerin e ri të filmit për King Kongun
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/Arte 18:50, 7 March 2017
“Kong: Skull Island” është filmi i ardhshëm fantastik, të cilit i është publikuar një paraqitje e shkurtër vetëm tri ditë para premierës.

Ideja e realizimit të filmit është e bazuar në tregimet e John Gatins dhe Dan Gilroy, ndërsa regjinë e ka bërë Jordan Vogt-Roberts, kurse skenarin e kanë shkruar Dan Gilroy dhe Max Borenstein.

Projekti është një ribërje e sagës për King Kongun, në të cilin aktrojnë Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson, John Goodman, Brie Larson, Jing Tian, Toby Kebbell, John Ortiz, Corey Hawkins, Jason Mitchell, Shea Whigham, Thomas Mann, Terry Notary e John C. Reilly.

Xhirimet e filmit kanë filluar në tetor të vitit 2015, ndërsa premiera botërore është caktuar për datën 10 mars 2017.

Ekranizimi i legjendës së King Kongut ka filluar në vitet e shtatëdhjeta, ndërsa fokusohet në tregimin për primatin dhe përbindëshin që përballet me racën njerëzore.

Fjalët kyçe: film, King Kongu, Triller

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master
  • Play Supercar Showdown
  • Play Zombie Big Trouble