Ky njeri sot do të ishte milioner me Bitcoin, nëse nuk do ta bënte këtë gabim – Lajmi.net
Ky njeri sot do të ishte milioner me Bitcoin, nëse nuk do ta bënte këtë gabim
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 23:01, 5 December 2017
Në kohën kur monedhat virtuale kanë pushtuar botën dhe kur Bitcoin ka arritur në vlerë marramendëse prej 11,900 dollarësh, një njeri bëri gabimin i cili sot do ta bënte atë milioner.

Greg Schoen, një përdorues i Twitter, pati shkruar në llogarinë e tij më 2011 se i kishte rënë pishman që i kishte shitur 1,700 monedhat e tij Bitcoin, kur vlera e tyre ishte $0.30.

Në kohën kur ai i shiti monedhat e tij virtuale, Bitcoin pati arritur vlerën e 8 dollarë për copë, shkruan Gazeta Express.

“Sikur t’i kisha mbajtur 1,700 BTC në $0.06, në vend se t’i shisja ata për $0.30, tani ata janë $8.00! #bitcoin”, kishte shkruar ai në Twitter.

Sikur mos t’i shiste monedhat e tij dhe t’i mbante ende, Greg sot do të ishte milioner, pasi monedhat e tij virtuale do të vlenin 20,236,900 dollarë.

Ai i kishte rënë pishman që i kishte shitur monedhat e tij para se vlera e tyre të arrinte në 8 dollarë. Por a thua si ndjehet ai sot, kur vlera e tyre ka arritur në 11,957 dollarë?

Një përdorues tjetër i bëri replikë atij sot, duke e pyetur: “A e ke parë çmimin aktual Greg?”. /Gazeta Express

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO