Ky është vendi më mizor në tokë (Foto/Video) – Lajmi.net
Ky është vendi më mizor në tokë (Foto/Video)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 15:52, 16 July 2017
Gazra toksike, dridhje të tokës, vullkane aktive dhe temperatura e ajrit sa e zjarrit e karakterizojnë vetëm një vend në botë.

Ky është vendi i quajtur Danakil dhe gjendet në Afrikë. Në këtë vend ka vështirësi për gjetjen e ujit dhe thatësira është e madhe.

Afar people loading salt on the camel caravans in the Danakil Depression, Ethiopia

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master Japan
  • Play 8 Ball Pool