Ky është Urus, modeli i ri SUV nga Lamborghini – Lajmi.net
Ky është Urus, modeli i ri SUV nga Lamborghini
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 22:20, 4 December 2017
Lamborghini Urus është shpalosur pak para debutimit zyrtar.

Ky është modeli i parë SUV i Lamborghinit që do të kushtojë rreth 180 mijë euro.

Sipas Lambos, Urusi është “fuqi, performancë dhe dinamikë”, ndërsa kombinon edhe “dizajn, luks dhe ngasje të lehtë”.

Urusi ka motor 4.0-litërsh twin-turbo V8 me 641 kuajfuqi. Ai vjen me sistemin që tërheqë me të gjitha rrotat. Përshpejtimin prej 0 në 100 kilometra për orë ky model e arrin për 3.6 sekonda.

Vetura ka marsh automatik me tetë shpejtësi./Express/

Fjalët kyçe: Lamborghini

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play World Soccer Champion
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master