Ky është shqiptari më i pasur në botë – Lajmi.net
Ky është shqiptari më i pasur në botë
Autori: Lajmi.net LajmeNacionaleRajoni 14:01, 12 September 2017
Pasuria e tij është më shumë se tre miliardë dollarë, ndërsa numëron biznese të suksesshme në 39 shtete të botë.

Nazif Destani është vëllai i aktorit të njohur Blerim Destani. Pasuria e tij i kalon tre miliardë dollarë dhe ai konsiderohet si shqiptari më i pasur në botë, shkruan ‘mapo.al’.

Nazifi nuk është person publik, pasi është shumë i rezervuar me kamerat. Megjitahtë ai ishte i pranishëm në festën e 20-vjetorit të emisionit “Opinion” moderuar nga Blendi Fevziu, përcjell albinfo.ch.

Babai i tij është Lazim Destani dhe është president i “Ecolog International”, që gjithashtu ka në pronësi klubin e futbollit Shkëndija nga Tetova.

Nazif Destani është biznesmen i suksesshëm, që numëron biznese të suksesshme në 39 shtete të botës.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO