Ky është shpërblimi për kampionin, nënkampionin dhe skuadrat gjysmëfinaliste – Lajmi.net
Ky është shpërblimi për kampionin, nënkampionin dhe skuadrat gjysmëfinaliste
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 18:27, 17 May 2018
Edicioni i basketbollit në Kosovë ka arritur në pikën përfundimtare, madje mund të mbyllet në mesjavën e ardhshme, nëse Bashkimi shënon fitore në kryeqytet kundër Sigal Prishtinës.

Në një rast të tillë prizrenasit do të stolisen me titullin e kampionit, pasi i kanë fituar dy ndeshjet e para.

Por, përveç aspektit sportiv, cili do të jetë përfitimi material i tyre dhe tri skuadrave pjesëmarrëse në play-off.

Insporti merr vesh se, sipas një vendimi të Bordit të Federatës së Basketbollit të Kosovës, skuadra kampione do të shpërblehet me 12 mijë euro, nënkampioni me 6 mijë, ndërsa dy skuadrat që kanë luajtur në gjysmëfinale nga 3 mijë euro.

Shpërblime do të ketë edhe në konkurrencën e femrave.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO