Ky është sekreti se si t’i skuqni patatet të mënyrë perfekte – Lajmi.net
Ky është sekreti se si t’i skuqni patatet të mënyrë perfekte
Autori: Lajmi.net LifestyleOrganizohuReceta 13:15, 23 April 2017
Jo të gjithë personat ditë të gatuajnë qoftë dhe të skuqin patate. Sekretet e gatimit janë të mëdha. Por ekspertët e gatimit japin disa këshilla të vyera. Në rastin konkret ato këshillojnë se si të skuqni patate në furrë në mënyrë perfekte.

Nuk është e nevojshme vetëm prerja në feta e patateve, hedhja e vajit e kripës hurdhave dhe futja në furrë, por sekreti qëndron në bufenë e kuzhinës tuja.

Sipas ekspertëve nga website i ushqimit Greatist.com, ka një përbërës sekret që ju duhet ta përdorni për të bërë patate të skuqura, dhe ai është mielli i misrit.

Me sa duket, ky përbërës ndihmon që të thithi lagështi nga patate, i cili e ndihmon atë të skuqet dhe të marrë shtesë në pjesën e jashtme dhe i lejon që të qëndrojnë e bute. Temperatura është gjithashtu e rëndësishme kur ju skuqni patatet në furrë, e cila duhet të jetë 230 gradë Celsius.

Fjalët kyçe: patate, Skuqje

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master
  • Play Bike Rivals
  • Play Bubble Trouble