Ky është sekreti i dashurisë – Lajmi.net
Ky është sekreti i dashurisë
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 0:07, 2 August 2017
Është vërtetuar shkencërisht se sa më shumë të njohësh një njeri, aq më tërheqës të duket. Dashuria e vërtetë është një temë që prek pjesën më të madhe të njerëzve.

Shumë prej historive të bukura dhe afatgjata nisin nga miqësia. Është vërtetuar shkencërisht se sa më shumë të njohësh një njeri, aq më tërheqës të duket. Sipas një studimi të bërë nga Universiteti i Texas, u vu re se studentët janë dashuruar me miqtë e tyre të ngushtë.

“Ndjenja e pastër e miqësisë ju lejon që të shihni karakterin e dikujt para se të përfshiheni në qëllime seksuale,” – ka thënë eksperti Matthew Hussey për Independent.

 Ai shtoi se marrëdhëniet më të qëndrueshme, duke përfunduar në martesa të përjetshme kanë të bëjnë më shumë me komunikimin dhe shoqërinë sesa seksualitetin. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO