Ky është problemi i zakonshëm që ka fuqi ta prishë çdo lidhje – Lajmi.net
Ky është problemi i zakonshëm që ka fuqi ta prishë çdo lidhje
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 23:37, 3 February 2017
Përderisa lidhjet romantike shpeshherë janë burimi kryesor i lumturisë, besimit dhe shoqërisë, në të gjitha lidhjet ekzistojnë probleme të ndryshme.

Dhe, ekzistojnë disa persona të cilët i kanë parë të gjitha ato probleme: këshilltarët e lidhjeve, transmeton Telegrafi.

Një ndër këto këshilltare është edhe Christine Northam, e cila prezanton problemin më të zakonshëm në të cilin ka hasur, por që thotë se ka fuqinë ta rrënojë çdo lidhje romantike që është ndërtuar, qoftë edhe me vite të tëra.

Shprehitë e këqija të trashëguara nga prindërit

Thënia e vjetër se komunikimi është çelësi për çdo lidhje të suksesshme, është diçka që duhet ndjekur me shumë kujdes, thotë Northam. Pjesë e problemit, thotë ajo, është se ne mund të jemi rritur duke i parë prindërit të mos komunikojnë, dhe kësisoj rrezikojmë t’i ndjekim hapat e tyre.

“Ne nuk mësojmë në shkollë se si duhet të komunikojmë në një lidhje romantike. Këtë e mësojmë nga prindërit tanë, që shpeshherë nuk flasin hapur dhe sinqertë me njëri-tjetrin.

Komunikimi mund të jetë vetëm ta pyesësh partnerin se si është, e gjithashtu t’i ndani ndodhitë e ditës me njëri-tjetrin”, thotë ajo.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bubble Trouble