Ky është pozicioni më i rrezikshëm gjatë aktit intim, praktikojeni sa më rrallë – Lajmi.net
Ky është pozicioni më i rrezikshëm gjatë aktit intim, praktikojeni sa më rrallë
Autori: Lajmi.net LoveSex 17:46, 11 November 2017
Edhe pse intimiteti është një ndër komponentët më të rëndësishëm në jetën në çift, një nevojë fiziologjike dhe mendore që çon marrëdhënien në një tjetër dimension, ndonjëherë një gabim i vogël mund të bëjë hatanë.

Më shumë se një gabim i vogël, bëhet fjalë për një ndër pozicionet më klasikë gjatë aktit intim që mund të çojë në një problem të rëndë siç është thyerja e organit gjenital mashkullor.

Në një studim të publikuar në ‘’Advances in Urology’’, pasi u analizuan rastet e meshkujve të hospitalizuar me fraktura penile (thyerje të organit gjenital) gjatë viteve 2000-2013, studiuesit arritën në konkluzionin shokues se gati 50% e rasteve ndodhnin si pasojë e pozicionit misionar të femrës, ose e thënë në terma më të thjeshtë kur femra qëndron sipër.

Sipas tyre, kjo ndodh pasi në këtë pozicion femra kontrollon lëvizjet me gjithë fuqinë e trupit dhe një penetrim i gabuar ose një lëvizje e pakontrolluar mbi organin e erektuar mund të rezultojë fatal.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO