Ky është më i vjetri ‘bodybuilder’ në botë (Video) – Lajmi.net
Ky është më i vjetri ‘bodybuilder’ në botë (Video)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 19:52, 9 September 2017
Në librin e rekordeve Guinness është shkruar edhe një tjetër rekord.

Ka shumë arritje të pabesueshme që janë arritur me fizikun e njeriut, por ndoshta asnjëri prej tyre është 84 vjeçar dhe është në formë më të mirë fizike se sa shumë të rinj, transmeton lajmi.net

Jim Arrington nga Venice, Kaliforni, ka hyrë në Guinness si më i vjetri bodybuilder.

Ndonëse është një gjysh i shkëlqyer, asgjë nuk e ka ndalur atë që të ndjekë ëndrrën e tij, për plot 70 vit.

Në tërësi, ai ka marrë pjesë në 62 gara, prej të cilave ka fituar në 16 prej tyre. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO