Ky është iftari më i madh i shtruar ndonjëherë, shikoni fotografitë – Lajmi.net
Ky është iftari më i madh i shtruar ndonjëherë, shikoni fotografitë
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 17:36, 17 May 2018
Iftari më i madh në botë është shtruar në Masjid al-Haram në Medina.

Ka ndodhur në vitin 2015 dhe më shumë se 12,000 metra pëlhura janë shtrirë çdo ditë për Iftar në xhami, transmeton lajmi.net

Duke shërbyer rreth 300,000 muslimanë në ditë, kostoja ditore është rreth 290,000 dollarë.

Konsumi përfshin rreth 130,000 litra Zamzam, 50,000 litra kafe arabe, 300,000 copa bukë, 50,000 litra kos dhe qumësht dhe 50,000 litra lëngje frutash.

Iftarët nuk zgjasin më shumë se 15 minuta dhe pas kësaj i gjithë Masjidi është pa njolla dhe pa shenja të ndonjë ushqimi apo pije./Lajmi.net/

1 2 3 4 5 6 7

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO