Ky është formacioni i frikshëm i Juves me të cilin synon ‘pushtimin’ e Evropës – Lajmi.net
Ky është formacioni i frikshëm i Juves me të cilin synon ‘pushtimin’ e Evropës
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliLiga e KampionëveSerie ASport 19:16, 3 August 2018
Transferimi i Cristiano Ronaldos te Juventus, ka rritur optimizmin te kjo skuadër për të fituar titullin e shumëkërkuar, titullin e Ligës së Kampionëve.

‘Zonja e Vjetër’ nuk e ka fituar këtë trofe që nga viti 1996, ndërsa është skuadra me më së shumti finale të humbura.

Dëshira për të arritur këtë trofe, ka shtyrë ‘Zonjën e Vjetër’ që të shpenzoi 100 milionë euro për transferimin e Cristiano Ronaldos.

Përveç Ronaldos, Juventusi ka blerë në tërësi kartonin e Douglas Costas nga Bayerni, Perinit nga Genoa, Cancelos nga Valencia, Bonuccit nga Milan dhe ka transferuar falas Emre Can.

Gazeta spanjolle ‘Marca’ ka paraparë se si mund të duket formacioni i Juventusit me të cilin synon pushtimin e Evropës./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO