Ky është denoncimi më qesharak që mund të keni dëgjuar ndonjëherë – Lajmi.net
Ky është denoncimi më qesharak që mund të keni dëgjuar ndonjëherë
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 0:02, 16 February 2017
Një grua ka hapur një betejë gjyqësore për të ndaluar fqinjët e saj që të gatuajnë ushqim me erëza. Joanna Louise Cridlin  gjithashtu kërkon një dëmshpërblim monetar, duke pretenduar se era e fortë e erëzave i krijon vështirësi në rrugët e frymëmarrjes.

Ajo tha se aroma e erëzave vazhdon të ndikojë tek ajo edhe 8 orë pasi fqinjët kanë gatuar.

Në padinë e bërë në Gjykatën e Lartë të Londrës, zonja Cridlin shprehet se jeton në shtëpinë  e stilit viktorian për më shumë se 40 vjet. Por jeta e saj është bërë e padurueshme, që kur fqinjët e ri erdhën të jetojnë aty rreth 3 vjet më parë.

Ajo argumenton se gatimi i ushqimeve me spec djegës duhet të klasifikohet si një sjellje antisociale. Për shkak të problemeve shëndetësore gruaja kërkon nga gjykata që të dëmshpërblehet financiarisht dhe që fqinjët e saj të ndalin gatimin me erëza.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO