Ky do të jetë sezoni i fundit i Robben me Bayern Munich – Lajmi.net
Ky do të jetë sezoni i fundit i Robben me Bayern Munich
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 18:00, 3 December 2018
Arjen Robben ka konfirmuar se pas këtij sezoni do të largohet nga Bayern Munich.

Pas 10 viteve me skuadrën, holandezi ka vendosur që të largohet nga “Allianz Arena”, shkruan “BBC”, transmeton lajmi.net.

Holandezi pati një karrierë të jashtëzakonshme me Bayern Munich, ku edhe e ka fituar Ligën e Kampionëve.

Goli i tij në finalen e “Wembley” ishte vendimtarë për skuadrën e tij, kundër Borussia Dortmund.

Ai ka shënuar 98 gola në 198 paraqitje në Bundesliga me gjigantët bavarez.

Robben ka fituar plotë shtatë herë ligën e Gjermanisë dhe njëherë  Ligën e Kampionëve. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO