Ky berber punon falas për të pastrehët (Foto) – Lajmi.net
Ky berber punon falas për të pastrehët (Foto)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 18:36, 19 March 2017
Nasir Sobhani, i quajtur si "berberi i rrugëve" punon në një lokal berberësh në Melbourne gjashtë ditë të javës. Pastaj, të dielave, të vetmen ditë që e ka pushim, ai punon falas për njerëzit e pastrehë, nëpër rrugët e qytetit.

Ai u jep këtyre njerëzve një imazh të ri, dhe i bën të ndjehen krenarë me atë që janë, transmeton lajmi.net

Kështu, ai e demonstron kujdesin e tij, duke i prerë flokët dhe duke iu bërë stile të ndryshme falas.

Sobhani ka filluar këtë mision pasi që një kohë ka qenë i varur nga droga dhe e urrente veten. Më pas, një pastrues i dritareve i tregoi se edhe ai kishte qenë i droguar për një muaj dhe se do të donte një stil flokësh të ri.

Aty, Sobhani e kuptoi sa është e rëndësishme prerja e thjeshtë e flokëve. Ky berber 26 vjeçar vazhdon t’u jep njerëzve shpresë. Me sjelljen e tij, na tregon se mund të transformojmë jetën tonë në mënyrë pozitive dhe të fillojmë nga e para.

Shikoni ndryshimin që u ka bërë njerëzve. /Lajmi.net/

Donating haircuts

Making them shineBaha’i FaithHuman interaction is crucialHe hated himself sometimesThe homeless were ashamed of themselves, too !One experience changed it all !A monumental momentA newly-found confidenceKeeping up the good work

Fjalët kyçe: 26 vjeç, Berber

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Urban Basketball
  • Play Turbo Racing 3