Ky artist po i prezanton burrat nga historia ashtu siç nuk i keni parë asnjëherë – Lajmi.net
Ky artist po i prezanton burrat nga historia ashtu siç nuk i keni parë asnjëherë
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 8:21, 6 February 2018
Një artist në Amerikë po i ri-imagjinon imazhet mashkullore të figurave të famshme historike.

Scott Dchiedly, që jeton në Orlando, Florida, ka filluar një seri portretesh të quajtur “Pinkët”.

Këto fotografi, shpesh mbi-mashkullore në subjektin e tyre, janë të pikturuar me ngjyra rozë të ndezura, transmeton Gazeta Express.

Përmes tonit të tij satirik, ai thotë se kënaqet kur i bën njerëzit të qeshin me pikturat e tij. Më poshtë mund ta shihni një përzgjedhje të punës së tij, përmes fotografive të marra në Instagram.

 

 

 

 

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO