Ky artist bën mrekulli, shikoni çfarë figura krijon me gdhendje të ushqimit (Foto) – Lajmi.net
Ky artist bën mrekulli, shikoni çfarë figura krijon me gdhendje të ushqimit (Foto)
Autori: Lajmi.net ArgëtimEntertainmentFunKulturë/Arte 15:39, 17 June 2017
Daniele Barresi është një artist italian i cili tani jeton në Sidnei, Australi.

26 vjeçari i kthen frutat dhe perimet në art të ngrënshëm, duke përdorur thika që të krijojë forma, modele dhe dizajne të ndërlikuara, transmeton lajmi.net

‘’Sa herë që përpiqem të gjej një produkt tjetër, ngazëllohem duke i parë format e ndryshme.’’

Ai e filloi gdhendjen e frutave dhe perimeve kur ishte vetëm 7 vjeç, ka marrë pjesë në disa gara ndërkombëtare të skulpturës së ushqimit. Ai ëndërron që një ditë të ketë shfaqjen e tij televizive ku të tregojë artin e gdhendjes.

Derisa kjo ëndërr e tij të bëhet realitet, ju mund t’i shikoni krijimet e tij si më poshtë. /Lajmi.net/

dfsf 435sd fsdfsd 3425 dsf 345

Fjalët kyçe: Artist, punë dorë, Ushqime

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master Japan
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Stealth Sniper