Kuvendit i dorëzohet zyrtarisht raporti i plotë për Demarkacionin – Lajmi.net
Kuvendit i dorëzohet zyrtarisht raporti i plotë për Demarkacionin
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 18:08, 6 December 2017
Kuvend, ilustrim
Kuvend, ilustrim
Qeveria e Kosovës ditë e hënë e ka proceduar në Kuvend raportin për Demarkacioni me Malin e Zi.

Sekretari i Kuvendit, Ismet Krasniqi e ka konfirmuar për lajmi.net se është pranuar raporti i plotë rreth kësaj çështje.

Pas kësaj, pritet të mblidhet Kryesia dhe të vendoset për mbajtjen e një seance ku do të votohet pro ose kundër ratifikimit të kësaj marrëveshje.

Vlen të theksohet se koalicioni qeverisës nuk i ka numrat për ratifikimin e versionit aktual të demarkacionit.

Kundërshtime ndaj këtij versioni kanë paralajmëruar edhe partitë opozitare./Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Demarkacioni, Kuvend, Raporti

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels