Kuvendi nuk miraton emrat e Këshillit Shtetëror të Cilësisë – Lajmi.net
Kuvendi nuk miraton emrat e Këshillit Shtetëror të Cilësisë
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 16:37, 16 April 2018
Kuvendi i Kosovës nuk ka miratuar emrat e ri që janë propozuar nga qeveria për Këshillin Shtetëror të Cilësisë së Arsimit.

Në votim madje nuk pati as kuorum, ku votuan vetëm 48 deputetë.

Në votimin për këtë vendim nuk ka marrë pjesa Lidhja Demokratike e Kosovës, shkruan lajmi.net.

Edhe pse dy herë u hodh në votim, emrat e ri të Agjensisë së Akreditimit nuk morën votat e mjaftueshme.

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi në prezantimin e projektligjit tha se të gjithë emrat kanë plotësuar kushtet e nevojshme. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO