Kuvendi miraton Projektligjin për Dhomën e Posaçme të Supremes – Lajmi.net
Kuvendi miraton Projektligjin për Dhomën e Posaçme të Supremes
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 10:48, 12 July 2018
Kuvendi ka arritur ta miratojë Projektligjin për Dhomën e Posaçme të Supremes

46 deputetët votuan për, kurse 16 ishin kundër, shkruan lajmi.net.

Ky projektligj ishte hedhur në votim edhe ditën e hënë por  aty nuk kishte marrë votat e mjaftueshme.

Në seancat e kaluara partitë opozitare e kishin kritikuar këtë Projektligj.

Kurse kryeministri Haradinaj më parë kishte vlerësuar se miratimi i Ligjit për DHomën e Posaçme është tejet i rëndësishëm.

Në këtë seancë u miratua edhe Ligji pëe aktet juridike dhe ai për automjete. Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO