Kuvendi heq nga rendi i ditës Projektligjin për miniera dhe minerale – Lajmi.net
Kuvendi heq nga rendi i ditës Projektligjin për miniera dhe minerale
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 10:48, 12 July 2018
Shqyrtimi i dytë i Projektligjit për miniera dhe minerale, i paraparë të votohet sot në Kuvendin e Kosovës është hequr nga rendi i ditës.

Kjo është bërë siç ka thënë kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, cili ka thënë se duhet të zgjidhen edhe disa paqartësi.

Ai nuk ka dhënë ndonjë afat se kur ky projektligj do të jetë përsëri në Kuvend.

Ditë më parë edhe Oda e Afarizmit të Kosovës, i kishte bërë thirrje Kuvendit që kjo pikë të hiqet nga rendi i ditës./Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO