Kuvendi e vazhdon punën sot, aty ku e la dje – Lajmi.net
Kuvendi e vazhdon punën sot, aty ku e la dje
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 7:44, 13 July 2018
Kuvendi i Kosovës sot të mbajë përsëri seancë plenare.

Kjo seancë do të jetë vazhdimin i pikave të mbetura nga seanca e djeshme.

Seanca do fillojë nga ora 10:00.

Këto janë pikat e rendit të ditës:

3.      Shqyrtimi i parë i Projektligjit nr. 06/L-087 për kompetencat e zgjeruara për konfiskimin e pasurisë,

4.      Shqyrtimi i parë  i Projektligjit nr. 06/L-085 për mbrojtjen e sinjalizuesve,

5.      Shqyrtimi i parë i Projektligjit nr. 06/L-077 për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit nr. 2004/32 për Familjen i Kosovës,

6.      Shqyrtimi i parë i Projektligjit nr. 06/L-081 për qasje në dokumentet publike,

7.      Shqyrtimi i dytë i Projektligjit nr. 06/L-046 për Inspektoratin e Arsimit në Republikën e Kosovës,

8.      Shqyrtimi i dytë i Projektligjit nr. 06/L-042 për gjak dhe përbërës të gjakut,

9.      Shqyrtimi i dytë i  Projektligjit nr. 06/ L-009 për Ndërmjetësim dhe

10.  Shqyrtimi i dytë i  Projektligjit nr. 06/ L-010 për Noterinë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO