Kuvajti premton ndihma për Kosovën – Lajmi.net
Kuvajti premton ndihma për Kosovën
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 19:23, 11 October 2017
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, priti sot në takim ambasadorin e Kuvajtit në Shqipëri,. Fayez Mishari Al-Jassim.

 

Reçica falënderoi ambasadorin për vizitën e tij bërë institucioneve të Kosovës dhe MPMS-së në veçanti.

Ai gjithashtu e falënderoi për mbështetjen e vazhdueshme që Kosova ka pranuar, nga shteti i Kuvajtit, dhënë për zhvillimin dhe shtetndërtimin e shtetit tonë.

Al-Jassim, shprehu gatishmërinë e tij dhe shtetit të Kuvajtit, për të ndihmuar Kosovën.

Po sot ministri i PMS priti edhe Ambasadorin Jo-Rezident të Belgjikës për Kosovë, François Bontemps.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO