Kushtrim Hoxha shpallet aktori më i mirë në Festivalin e Filmit në Bosfor – Lajmi.net
Kushtrim Hoxha shpallet aktori më i mirë në Festivalin e Filmit në Bosfor
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/Arte 20:23, 3 November 2018
Aktorët tanë po vazhdojnë të korrin suksese në arenën ndërkombëtare.

Kushtrim Hoxha është aktori kosovar që ka fituar çmimin “Aktori më i mirë” në Festivalin e Filmit në Bosfor.

Lajmin e bëri të ditur aktori Fatmir Spahiu, i cili u shpreh i lumtur për këtë arritje të Hoxhës.

“I lumtur qe Kushtrim Hoxha fiton ne Bosphours Film Festival si aktori me i mire per punen e tij ne filmin “Nentor i Ftohtë”. Jam shume i lumtur si producent , partner dhe shok qe ky çmim i shkon keti njeriu.”, ka shkruar ai në Instagram. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO