Kushtet e vështira të familjes nga Podujeva (VIDEO) – Lajmi.net
Kushtet e vështira të familjes nga Podujeva (VIDEO)
Autori: Lajmi.net LajmeSociale 21:01, 18 March 2017
Halime Zeneli nga Podujeva, e cila humbi bashkëshortin në një aksident trafiku rreth dy javë më parë, tani do t’i rrisë katër fëmijët e vetme por edhe në kushte tejet të rënda ekonomike.

Kjo familje aktualisht jeton në një dhomë të improvizuar që dikur kishte qenë depo e druve.

Bashkëshorti i cili në ditën tragjike pati me vete edhe tre fëmijët në makinë, ishte veteran i luftës e tash edhe pensionin e tij, familja nuk e merr të plotë.

Përveç kësaj edhe vajza e traumatizuar që ishte aksidentuar bashkë me të atin më 6 mars të këtij viti, ka nevojë për shumë kontrolle mjekësore.
Pa pasoja nuk ka mbetur as vëllai i saj, që e ka këmbën të thyer nga aksidenti.

Fjalët kyçe: Familja, Podujeva

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master
  • Play Rock Wheels