Kush ka qenë mali më i lartë në botë, para se të zbulohej Mont Everesti? (Video) – Lajmi.net
Kush ka qenë mali më i lartë në botë, para se të zbulohej Mont Everesti? (Video)
Autori: Lajmi.net ArgëtimFunKuize 18:41, 27 February 2017
Nëse tashmë e keni gjetur përgjigjen, urime, truri juaj është shumë aktiv.

Natyrisht se Mont Everesti ka qenë mali më i lartë në botë, edhe para se të zbulohet zyrtarisht.

Në pyetjet e ardhshme do të testoheni në lidhje me aktivitetin e trurit tuaj, sa shpejt mund të jep përgjigje dhe sa prej tyre do t’i keni të sakta, shkruan lajmi.net

Mendja juaj do të vihet në lojë kohe dhe saktësie, nga dhjetë pyetjet, shikoni ku është niveli juaj. Teste të tilla ju bëjnë gjithnjë trurin më aktiv dhe më të gatshëm për sprovat e reja.

Koncentrohuni mirë në pyetje, ky është çelësi i përgjigjeve të sakta, natyrisht nëse do të keni dijeni. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Mont Everest, pyetje

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bubble Trouble
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Stealth Sniper