Kush ka motra është më i lumtur dhe më optimist – Lajmi.net
Kush ka motra është më i lumtur dhe më optimist
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 12:50, 15 December 2017
Keni shpesh raste kur motra juaj ua merr ushqimin, ose ju merr rrobat?

Mos u nervozoni por faleni. Në fakt ndoshta në vend të kësaj ju duhet ta falënderoni atë.

Hulumtimet nga Universiteti De Montfont dhe Universiteti Ulster thuhet se nëse keni motër jeni më të “lumtur” dhe “optimistë”.

Nga Studimi i realizuar nga 571 të rinj të 17 deri në 25 vjeç thuhet se ata që janë rritur me motra kishin më shumë gjasa të ishin të lumtur.

Fjalët kyçe: motra, optimist

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Bubble Trouble
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bike Rivals