Kush do të zgjidhë krizën e energjisë? – Lajmi.net
Kush do të zgjidhë krizën e energjisë?
Autori: Lajmi.net Energjia Efikase 15:56, 14 November 2017
Një mijë vjeçar, sa mund të ndryshojë botën?

Përparimi i teknologjisë po vazhdon dita ditës, dhe mjete të reja për përmirësimin dhe lehtësimin e jetës po vijnë në pah sa hap e mbyll sytë, shkruan lajmi.net

Sipas shkencëtarit Stephen Hawking, 1000 vjet nga tani, nanoteknologjia do të jetë në gjendje të pastrojë dëmet, të pastrojë ujin dhe ajrin, të kapë normalisht energjinë diellore.

Materialet e reja do t’i përgjigjen nevojës për energji efikase dhe do të ketë teknologji të mjaftueshme për të arritur çdo qëllim në këtë drejtim. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO