Kurrë mos i përzieni këto frute, mund të shkaktojnë sëmundje serioze! (Video) – Lajmi.net
Kurrë mos i përzieni këto frute, mund të shkaktojnë sëmundje serioze! (Video)
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 13:48, 19 April 2017
Konsumimi i pemëve dhe perimeve është shumë i rëndësishëm për shëndetin tonë.

Sidoqoftë, janë disa gjëra me të cilat nuk duhet të eksperimentojmë, si përzierja e dy frutave apo perimeve ose ngrënia e tyre në të njejtën kohë, transmeton lajmi.net

Përzierja e fruteve dhe perimeve jo vetëm që mund të jetë e dëmshme por edhe fatale.

Më poshtë gjeni kombinimet që nuk duhet t’i bëni:

Bananet me puding.
Karrota dhe portokaj.
Qumësht dhe ananas.
Limon dhe papaja.
Qumësht dhe portokall.
Frute dhe perime.

Se çfarë shkaktojnë dhe si mund t’i hani, shikoni videon më poshtë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: frute, perzierje, Sëmundje

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Bow Master
  • Play 8 Ball Pool
  • Play iStunt 2