Kur makina shkon me motorin dhe mjetin lundrues (Foto) – Lajmi.net
Kur makina shkon me motorin dhe mjetin lundrues (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 0:11, 14 November 2017
Një markë që prodhon automjete luksoze ka vendosur që të prodhojë një makinë elektrike, një motobarkë dhe një motor që shkojnë me njëri-tjetrin.

Të treja këto mjete transporti mund t’i bëni tuajat për pak më shumë se 10 milionë dollarë.

Koleksioni i krijuar nga firma suedeze “Gray Designs” përfshin një makinë dhe një motobarkë me dru, si dhe një motor elegant.

Motobarka është ndërtuar me fibra karboni dhe Kevlar (materiali që përdoret për jelekët antiplumb), në mënyrë që të jetë e fortë dhe e lehtë njëkohësisht. Është motobarka që kushton rreth 9 milionë dollarë, ndërsa makina kushton gati 1 milion dollarë.

Më i liri është motori, me një çmim rreth 200 000 dollarë.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO