Kur droga e fortë testohej tek ushtarët amerikanë (Video) – Lajmi.net
Kur droga e fortë testohej tek ushtarët amerikanë (Video)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 12:33, 12 September 2017
Pamje të rralla nga viti 1958, në të cilën dallohen ushtarë amerikanë të droguar me LSD, si pjesë e një eksperimenti të qeverisë për të testuar se si mund të kthenin në armë halucinacionet.

Videoja tregon disa prej testeve të mbështetura edhe nga Presidenti i 34-t i SHBA, Dwight David Eisenhower, për të eksperimentuar nëse trupat armike mund të bëheshin të paaftë për të luftuar nëse droga u hidhej në formën e gazit.

Ushtarë të mirë trajnuar në repartin e Edgewood në Maryland, reagojnë ndaj komandave para dhe pasi kanë marrë një dozë të LSD-së. Dallimi është i qartë, pas marrjes së dozës së drogës reagimet e tyre janë të paqarta dhe qesharake. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Droga, ushtaret amerikan

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Berry Rush
  • Play Turbo Racing 3
  • Play 8 Ball Pool