Kur Barcelona ishte afër ta shiste Messin për 150 mln euro në vitin 2006 – Lajmi.net
Kur Barcelona ishte afër ta shiste Messin për 150 mln euro në vitin 2006
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 16:25, 16 June 2017
Lionel Messi ishte afër largimit nga Barcelona në vitin 2006.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë, Lionel Messi, në vitin 2006 ishte afër largimit nga Barcelona, në drejtim të Interit.

Këtë e ka konfirmuar ish presidenti i Barcelonës, Joan Laporta në një intervistë për ‘The Guardian’.

Laporta gjatë kësaj interviste është pyetur nëse gjatë presidencës së tij te Barcelona, Lionel Messi ka qenë afër largimit.

“Ishte viti 2006 kur Interi bëri një ofertë”, deklaroi fillimisht Laporta, përcjellë lajmi.net.

“Ata ishin të përgatitur për të paguar klauzolën e tij prej 150 milionë euro, dhe kjo ishte arsyeja pse ne e ngritëm atë në 250 milionë”, ka shtuar ai./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: . Barcelona, Inter, Lionel Messi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play iStunt 2
  • Play Bubble Trouble
  • Play Stealth Sniper