Kumpir me mish – Lajmi.net
Kumpir me mish
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 8:26, 26 April 2017
Përbërësit

3 patate
150 gr mish
1 spec i gjelbër
1 domate

Përmbi:
djathë i grirë kaçkavall

Hapat:
Patatet i pastrojmë dhe i terim, fillimisht i mbështjellim me letrën e pjekës, pastaj me folje dhe në temperaturë 200 grade celsius për 2 orë i pjekim. Qepen dhe specin e premë në copa te vogla dhe i fërgojmë në tigan. Pastaj e shtojmë mishin në tigan dhe kështu me radhë domaten dhe erëzat. Patateve ia largojmë pjesën e sipërme dhe ia hedhim glazurën e përgatitur. Dhe djathin e shkrire ose kaçkavallin, i vendosim në furrë deri sa të shkrihet kaçkavalli. Pastaj mund ta shërbeni me disa copa të majdanozit.

Fjalët kyçe: hapat, kumpir me mish, Pergatitja

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Stealth Sniper
  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master Japan