“Kumanova”, Prokuroria hedh poshtë propozimet e palës mbrojtëse – Lajmi.net
“Kumanova”, Prokuroria hedh poshtë propozimet e palës mbrojtëse
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 13:24, 19 May 2017
Të akuzuarit në rastin 'Kumanova' gjatë procesit gjyqësor në Shkup
Të akuzuarit në rastin 'Kumanova' gjatë procesit gjyqësor në Shkup
Prokuroria Publike e Maqedonisë , ka hedhur poshtë të gjitha propozimet e palës mbrojtëse me përjashtim të Shenasi Mehmetit të cilin e ka pranuar si dëshmitarë në rastin “Kumanova”.

Propozimet e palës mbrojtëse janë hedhur poshtë nën arsyetimin se një pjesë e tyre nuk do të ndryshojnë gjendjen faktike derisa një pjesë nuk janë propozuar në kohën e duhur. Ndryshe Shenasi Mehmeti i punësuar në shërbimet e inteligjencës supozohet të jetë dëgjuar në bisedat e përgjuara derisa është duke biseduar me disa nga pjesëtarët e Grupit.

Pala mbrojtëse në seancën paraprake propozoi që si dëshmitarë të ftohen funksionarë të lartë të shtetit dhe të partive politike si Ali Ahmeti, Artan Grubi, Gordana Jankulovska, Sasho Mijallkov dhe të tjerë.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bow Master Japan
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals